Наукове життя кафедри релігієзнавства


10 березня 2015 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Київській духовній академії відбулась VІ щорічна студентська конференція «Студентська наука у духовній школі».

У роботі наукової конференції брали участь представники духовних шкіл та світські навчальні заклади. Київський національний університет імені Тараса Шевченка представляли аспіранти кафедри Предко Д.Є.  та Чувашова Д. Д.

 

16 березня 2015 року на кафедрі було проведено інформаційний семінар. Гість семінару – Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії, професор. Митрополит виступив перед студентами відділення релігієзнавства з доповіддю на тему: «Історія Київської духовної академії та семінарії Української православної церкви». Доповідь була присвячена 400-річчю Київських духовних шкіл.

 

16-18 квітня 2015 року викладачі та аспіранти кафедри взяли участь в міжнародній конференції «Релігія та/чи повсякденність». Конференція проходила в Мінську, кафедру представляли проф. Харьковщенко Є. А., доц. Сарапін О. В. та асп. Задоянчук О. О.

22 квітня 2015 року в межах Днів науки філософського факультету кафедра провела круглий стіл на тему: «Державно-конфесійні та міжконфесійні відносини в Україні». На заході були присутніми представники органів державної влади, викладачі навчальних закладів, близько 20 релігійних організацій.

23 квітня 2015 року в межах інформаційного семінару кафедри відбулася зустріч з екс-предстоятелем Української Греко-Католицької церкви, кардиналом Любомиром Гузаром. На зустрічі були присутні студенти, викладачі та аспіранти університету.

 

24–25 квітня 2015 р. на базі історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Українська греко-католицька церква у контексті вітчизняної історії  та сучасних суспільних реалій» (до 150-ліття з дня народження митрополита Галицького Андрія Шептицького). З доповіддю виступив проф. Харьковщенко Є.А.